Neoznačený prístav v Baltskom mori

Zoznam osobných trajektových prístavov v Baltskom mori

V Baltskom mori je viac ako 50 terminálov a prístavov osobných trajektov, ktoré pravidelne premávajú trajekty. Niektoré prístavy majú jeden terminál pre cestujúcich a iné majú viacero terminálov v rámci toho istého prístavu (napr. Tallinn, Helsinki). Nasledujúci zoznam obsahuje väčšinu – ak nie všetky – relevantných osobných prístavov v Baltskom mori.

Posledná aktualizácia 2024-04-17


Ak chcete získať ďalšie informácie, vyberte každé mesto, mesto alebo prístav

Dánsko

Dánsko sa rozprestiera na pobreží Baltského mora a Severného mora. Na Baltskej strane je vysoká trajektová doprava medzi Demarkom a Nemeckom, Švédskom a (obmedzene) do Poľska.


Estónsko

Estónsko má bohatý trajektový priemysel vďaka mnohým ostrovom vo vnútri a okolo jeho pevniny. Najväčšie osobné prístavy sú v Tallinne, kde je vysoká premávka vozidiel a cestujúcich do Helsínk. Ďalšie osobné trajektové prístavy sú v Paldiski, Hiiumaa, Saaremaa a jazero Peipus.


Fínsko

Fínsko má veľa osobných trajektových prístavov v Helsinkách, Turku, Alandách, Hanko a Vaasa. Helsinki a Ålandy majú veľké množstvo výletných trajektov a obsahujú neprehľadné množstvo prístavov a terminálov. Turku má len dva osobné prístavy a Vaasa a Hanko len jeden.


Nemecko

So svojou severnou hranicou Baltského mora má Nemecko bohatú námornú históriu. Z Kielu, Lübecku/Travemunde a ďalších odchádza množstvo osobných trajektov do destinácií v Dánsku, Švédsku, Poľsku a dokonca aj vo Fínsku.


Lotyšsko

Pre svoju veľkosť je Lotyšsko dobre spojené trajektmi po Baltskom mori. V Lotyšsku sú tri hlavné trajektové prístavy – Ventspils, Riga (hlavné mesto) a Liepāja.


Litva

Lithania má obmedzený trajektový priemysel, s občasnými trajektmi odchádzajúcimi z hlavného prístavného mesta Klaipėda.


Nórsko

Hoci technicky nie sú v Baltskom mori, existujú niektoré trajektové trasy začínajúce v Baltskom mori a končiace v Nórsku, napríklad z Kodane do Osla a Frederikshavn do Osla. Nórsko má dobre rozvinutú sieť výletných lodí a trajektov, hoci len málo z nich prekračuje medzinárodné hranice.


Poľsko

Poľsko má aktívne trajektové prístavy v Gdyni, Gdansku a Świnoujście s trajektami do Nemecka, Švédska a Dánska.


Rusko

Rusko má dva prístavy v Baltskom mori s pravidelnou lodnou dopravou. Petrohrad - Morskoy a Kaliningrad. Petrohrad má pravidelné trajektové spojenie do Helsínk a príležitostne aj do Tallinnu s linkou St. Peter Line, ako aj „špeciálne“ (raz alebo dvakrát ročne) plavby od iných veľkých operátorov v Baltskom mori počas leta.


Švédsko

Švédsko má dosť námornú prítomnosť s mnohými prístavmi pre trajekty pre cestujúcich po celej krajine. Štokholm má obrovské odvetvie osobnej trajektovej dopravy, pričom lode odchádzajú do všetkých smerov Baltského mora. Malmö a ďalšie miesta v južnom Švédsku majú tiež veľa trajektovej dopravy do Nemecka, Dánska a Poľska.


Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie