Viking Line ferry approaching Åland islands.

Zoznam prevádzkovateľov trajektov v Baltskom mori

V Baltskom mori je najmenej 10 prevádzkovateľov trajektov, ktorí ponúkajú prepravu osôb a vozidiel. V Baltskom mori je veľa trás a mnoho operátorov ich obsluhuje. Jedinečným aspektom Baltského mora je, že najmenší operátori môžu na niektorých trasách súťažiť s najväčšími.

Pozrite si aj náš predchádzajúci blogový príspevok na túto tému

Posledná aktualizácia 2020-04-15

DFDS Seaways


DFDS Seaways je súčasťou DFDS, obrovskej prepravnej a logistickej spoločnosti so sídlom v Dánsku. DFDS Seaways prevádzkuje mnoho osobných a nákladných trajektov po celom Baltskom mori, Severnom mori a Lamanšskom prielivu.

Logo DFDS Seaways

Čítaj viac

Eckerö Line


Eckerö Line (nezamieňať s Eckerölinjen) je trajektová spoločnosť so sídlom v Helsinkách, ktorá ponúka jediný trajekt, M/S Finlandia, medzi Helsinkami a Tallinnom. Napriek relatívne malej veľkosti Eckerö Line stále zostáva konzistentným a cenovo dostupným spojením medzi Helsinkami a Tallinnom. Eckerö Line tiež prevádzkuje Finbo Cargo, trajekt určený len pre náklad (alebo pre cestujúcich s vozidlami) medzi prístavom Helsinki (Vuosaari) a prístavom Tallinn (Muuga).

Logo Eckerö Line

Čítaj viac

Eckerö Linjen


Eckerö Linjen (nezamieňať s Eckerö Line) je trajektová spoločnosť so sídlom na Ålandoch, ktorá ponúka jediný trajekt medzi Eckerö (Åland) a Grisslehamn (Švédsko).

Logo Eckerö Linjen

Čítaj viac

Finnlines


Finnlines je trajektová spoločnosť so sídlom v Helsinkách a jediná spoločnosť, ktorá spája Helsinki s Nemeckom (Lübeck alebo Travemünde) trajektom. Finnlines ponúka aj spojenie medzi Nemeckom a Švédskom (Malmö), ako aj Švédskom (Štokholm) do Fínska (Naantali alebo Turku). Finnlines je súčasťou talianskej skupiny Grimaldi.

Logo Finnlines

Čítaj viac

St. Peter Line


St. Peter Line prevádzkuje okružnú trasu cez Baltské more, ktorá predovšetkým spája Fínsko (Helsinki) s Ruskom (Saint Petersburg) a je jednou z mála možností „bezvízového“ prístupu (72 hodín) do Ruska z Európy.

Logo St. Peter Line

Čítaj viac

Stena Line


Stena Line je veľký prevádzkovateľ trajektov v severnej Európe. Ponúkajú trajekty medzi Britskými ostrovmi, pevninskou Európou a Škandináviou. V Baltskom mori ponúka Stena Line trasy medzi Lotyšskom, Švédskom, Poľskom, Nemeckom a Dánskom.

Logo Stena Line

Čítaj viac

TT-Line


TT-Line je významným hráčom v južnom Baltskom mori a spája Nemecko s Poľskom, Litvou a Švédskom na vysokých frekvenciách.

Logo TT-Line

Čítaj viac

Tallink Silja


Tallink Silja je trajektová spoločnosť so sídlom v Talline a jeden z najväčších prevádzkovateľov trajektov v Baltskom mori. Majú modernú flotilu lodí a spájajú prevažne východobaltské destinácie, t. j. Švédsko, Fínsko, Alandy, Estónsko, Lotyšsko atď.

Logo Tallink Silja

Čítaj viac

Viking Line


Viking Line je fínska trajektová spoločnosť a jeden z najväčších prevádzkovateľov v Baltskom mori. Viking Line má flotilu moderných lodí a prevádzkuje trasy medzi Švédskom, Alandami, Estónskom a Fínskom.

Logo Viking Line

Čítaj viac

Wasaline


Wasaline prevádzkuje najsevernejší osobný trajekt na svete, ktorý spája fínsku Vaasu s Umeå vo Švédsku. Ponúkajú jedinečný výber na palube v porovnaní s ostatnými prevádzkovateľmi pobaltských trajektov a môžu byť dobrou voľbou pre spojenie stredného Fínska so Švédskom.

Logo Wasaline

Čítaj viac

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie