Viking Line ferry approaching Åland islands.

Zoznam prevádzkovateľov trajektov v Baltskom mori

V Baltskom mori je najmenej 12 prevádzkovateľov trajektov, ktorí ponúkajú prepravu osôb a vozidiel. V Baltskom mori je veľa trás a mnoho operátorov ich obsluhuje. Jedinečným aspektom Baltského mora je, že najmenší operátori môžu na niektorých trasách súťažiť s najväčšími.

Pozrite si aj náš predchádzajúci blogový príspevok na túto tému

Posledná aktualizácia 2023-06-08

DFDS Seaways


DFDS Seaways so sídlom v Kodani v Dánsku je renomovaným prevádzkovateľom výletných trajektov, ktorý sa špecializuje na trasy v Baltskom mori. Vďaka silnému zastúpeniu v regióne spája DFDS Seaways veľké mestá prostredníctvom svojich dobre zavedených trás. Cestujúci môžu cestovať medzi Kodaňou a Oslo, Frederikshavn a Oslo, Karlshamn a Klaipėda, Kiel a Klaipėda, ako aj Štokholm a Paldiski. Na uľahčenie týchto ciest prevádzkuje DFDS Seaways flotilu lodí prispôsobených trasám v Baltskom mori. The Crown Seaways, Pearl Seaways, Aura Seaways, Luna Seaways, Victoria Seaways, Athena Seaways, Optima Seaways, Sirena Seaways a Patria Seaways ponúkajú moderné vybavenie, pohodlné kajuty a množstvo možností stravovania a zábavy. Zatiaľ čo DFDS Seaways rozširuje svoje operácie aj mimo Baltského mora, ich zameranie na tento región zabezpečuje spoľahlivý a príjemný cestovateľský zážitok pre tých, ktorí skúmajú pobrežné drahokamy a pulzujúce mestá v oblasti Baltského mora.

Logo DFDS Seaways

Čítaj viac

Eckerö Line


Eckerö Line (nezamieňať s Eckerölinjen) je trajektová spoločnosť so sídlom v Helsinkách. Ich hlavné trasy spájajú Helsinki s Tallinnom, čím poskytujú populárny a efektívny spôsob dopravy medzi dvoma hlavnými mestami. Napriek relatívne malej veľkosti Eckerö Line stále zostáva konzistentným a cenovo dostupným spojením medzi Helsinkami a Tallinnom. Na trase Helsinki - Tallinn premáva M/S Finlandia, dobre vybavený výletný trajekt, ktorý cestujúcim zabezpečuje pohodlnú a príjemnú cestu. Ponúka celý rad palubného vybavenia vrátane pohodlných kajút, možností stravovania a zábavných zariadení. Okrem toho spoločnosť Eckerö Line prevádzkuje trajekt Finbo Cargo na trase Vuosaari - Muuga, konkrétne pre cestujúcich s vozidlami. Táto služba umožňuje pohodlnú prepravu vozidiel medzi Helsinkami a Tallinnom, pričom sa vyhne rušným centrám miest každého hlavného mesta.

Logo Eckerö Line

Čítaj viac

Eckerö Linjen


Eckerö Linjen (nezamieňať s Eckerö Line) je trajektová spoločnosť so sídlom na Ålandoch, ktorá ponúka jediný trajekt medzi Eckerö (Åland) a Grisslehamn (Švédsko).

Logo Eckerö Linjen

Čítaj viac

Finnlines


Finnlines, dcérska spoločnosť talianskej skupiny Grimaldi, je popredným prevádzkovateľom výletných trajektov so sídlom v Helsinkách vo Fínsku. S rozmanitou flotilou lodí ponúka Finnlines niekoľko trás v rámci regiónu Baltského mora, ktoré spájajú rôzne destinácie. Ich súčasné trasy zahŕňajú Helsinki do Lübecku (Travemünde), Turku (Naantali) do Štokholmu (Kapellskär) cez Åland a Malmö do Lübecku (Travemünde). Tieto trasy poskytujú pohodlné a efektívne možnosti prepravy pre cestujúcich medzi Fínskom, Švédskom, Nemeckom a Alandami. Je pozoruhodné, že Finnlines je jedinou spoločnosťou, ktorá spája Helsinki s Nemeckom osobným trajektom. Finnlines prevádzkuje na týchto trasách celý rad lodí vrátane Finnlady, Finnmaid, Finnstar, Finnfellow, Finnswan, Finnpartner, Finntrader, Finnlipper, Finnsirius, Cruise Smeralda a Europalink. Každé plavidlo je vybavené moderným vybavením, pohodlnými kajutami a palubnými službami, ktoré zaisťujú príjemný a príjemný zážitok z cestovania.

Logo Finnlines

Čítaj viac

Gotland Alandia Cruises


Gotland Alandia Cruises je spoločný podnik medzi Viking Line a Gotlandsbolaget, ktorý začal v roku 2023 a ponúka trajektové služby medzi švédskym ostrovom Gotland (Visby), Štokholmom a fínskymi Alandami. Spoločnosť prevádzkuje Birka Gotland, dobre vybavený výletný trajekt, ktorý cestujúcim poskytuje pohodlné a príjemné cestovanie.

Čítaj viac

Polferries


Polferries je vládna poľská trajektová spoločnosť, ktorá prevádzkuje osobné trajekty v Baltskom mori. Polferries prevádzkuje trasy medzi Poľskom a Švédskom, vrátane Świnoujście do Ystadu a Gdanska do Nynäshamnu. Tieto trasy poskytujú pohodlné možnosti prepravy pre cestujúcich medzi Poľskom a Švédskom. Polferries prevádzkuje flotilu lodí na týchto trasách vrátane Baltivie, Cracovia, Mazoviecka a Skania. Tieto plavidlá ponúkajú pohodlné kajuty, možnosti stravovania a zábavné zariadenia, ktoré zabezpečia príjemný a príjemný zážitok z cestovania.

Logo Polferries

Čítaj viac

St. Peter Line


St. Peter Line v minulosti prevádzkovala okružnú trasu cez Baltské more, predovšetkým spájala Fínsko (Helsinki) s Ruskom (Saint Petersburg) a bola jednou z mála možností „bezvízového“ prístupu (72 hodín) do Ruska z Európy. Od roku 2021 spoločnosť zastavila prevádzku.

Logo St. Peter Line

Čítaj viac

Stena Line


Stena Line je popredný prevádzkovateľ výletných trajektov so sídlom v Göteborgu vo Švédsku. So silnou prítomnosťou v Baltskom mori prevádzkuje Stena Line celý rad trás spájajúcich rôzne destinácie v regióne. Ich súčasné trasy v Baltskom mori zahŕňajú Frederikshavn do Göteborgu, Štokholm (Nynäshamn) do Ventspils, Hanko do Štokholmu, Grenaa do Halmstadu, Kiel do Göteborgu, Karlskrona do Gdyne, Trelleborg do Rostocku a Lübeck (Travemünde) do Liepāja. Tieto trasy poskytujú cestujúcim pohodlné možnosti dopravy na preskúmanie oblasti Baltského mora. Hoci Stena Line pôsobí mimo Baltského mora, ich zameranie na tento región im umožňuje poskytovať spoľahlivé a efektívne trajektové služby, ktoré spájajú cestujúcich do požadovaných destinácií s pohodlím a komfortom.

Logo Stena Line

Čítaj viac

TT-Line


TT-Line je významným hráčom v južnom Baltskom mori a spája Nemecko s Poľskom, Litvou a Švédskom na vysokých frekvenciách.

Logo TT-Line

Čítaj viac

Tallink Silja


Tallink-Silja je popredný prevádzkovateľ výletných trajektov v Baltskom mori, ktorý ponúka množstvo trás spájajúcich Štokholm, Tallin, Turku a Helsinki so zastávkami na Ålandoch. Cestujúci si môžu vychutnať malebné výlety pri objavovaní týchto pulzujúcich destinácií. Súčasnú flotilu Tallink-Silja tvoria Star, Megastar, Silja Europa, Silja Symphony, Silja Serenade, Galaxy, Baltic Princess, Romantika, Isabelle, Baltic Queen, Victoria I, Sailor, Regal Star, Sea Wind a MyStar. Tieto lode poskytujú cestujúcim pohodlné ubytovanie, možnosti stravovania, zábavné zariadenia a nezabudnuteľné cestovateľské zážitky. Aj keď Tallink-Silja nemusí byť vždy cenovo najvýhodnejšou možnosťou, dodatočné náklady sa často oplatí vzhľadom na kvalitné služby a vybavenie, ktoré poskytujú. Cestovatelia môžu očakávať spoľahlivé a príjemné trajektové služby, vďaka čomu je Tallink-Silja preferovanou voľbou pre plavby v Baltskom mori.

Logo Tallink Silja

Čítaj viac

Viking Line


Viking Line je známy prevádzkovateľ výletných trajektov so sídlom v Mariehamne na Alandských ostrovoch vo Fínsku. Ponúkajú rôzne trasy v rámci regiónu Baltského mora, spájajúce Štokholm, Tallin, Turku a Helsinki, často so zastávkami na Ålandoch. Na týchto trasách operujú ich lode, vrátane Viking Cinderella, Viking Grace, Gabriella, Viking XPRS a nového prírastku, Viking Glory. Tieto plavidlá poskytujú cestujúcim pohodlné kajuty, možnosti stravovania, zábavné zariadenia a príjemný zážitok z cestovania. Viking Line je uznávaná pre svoj záväzok poskytovať kvalitné služby a príjemné plavby. Viking Line ponúka pohodlné a spoľahlivé trajektové služby, ktoré cestujúcim umožňujú ľahko a pohodlne preskúmať ohromujúci región Baltského mora.

Logo Viking Line

Čítaj viac

Wasaline


Wasaline prevádzkuje najsevernejší osobný trajekt na svete, ktorý spája fínsku Vaasu s Umeå vo Švédsku. Ponúkajú jedinečný výber na palube v porovnaní s ostatnými prevádzkovateľmi pobaltských trajektov a môžu byť dobrou voľbou pre spojenie stredného Fínska so Švédskom.

Logo Wasaline

Čítaj viac

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie