Prístavy a terminály trajektov v Talline

Posledná aktualizácia


Tallinn je dôležitým uzlom pre osobnú trajektovú dopravu v Baltskom mori. Mnoho trajektov premáva z Tallinnu, vrátane Eckerö Line, St Peter Line, Tallink Silja a Viking Line. Okrem toho Tallinn každoročne navštívi mnoho výletných lodí. V porovnaní s Helsinkami alebo Štokholmom je Tallinn menšie mesto a jeho prístavy pre cestujúcich sú blízko centra mesta. Trajekty sú dôležitou súčasťou talinskej ekonomiky a každodenného života mnohých ľudí.

Koľko trajektových prístavov je v Tallinne?

Pre osobnú a automobilovú trajektovú dopravu sú v Tallinne a jeho okolí tri dôležité prístavy: Old City Harbor, Muuga Harbor a Paldiski. Prístav Paldiski nie je presne v Tallinne, ale zahrnieme ho, pretože je úzko prepojený.

Prístav Paldiski je asi 45 km západne od Tallinnu, zatiaľ čo Muuga je asi 16 km na východ.
Prístav Paldiski je asi 45 km západne od Tallinnu, zatiaľ čo Muuga je asi 16 km na východ.

Prístav starého mesta Tallinn

Tallinnský prístav Old City Harbour má dva terminály pre cestujúcich trajektom, terminál-A a terminál-D. Ak prichádzate z Helsínk, Štokholmu alebo Petrohradu, váš trajekt pravdepodobne príde a odíde z prístavu Old City Harbor.

Prístav v starom meste - Terminál-A

Terminál-A má trajekty Viking Line z Helsínk, Eckerö Line (Fínsko) z Helsínk, ako aj St. Peter Line zo Sankt Peterburgu. Všimnite si, že St. Peter Line je mimo prevádzky od začiatku ochorenia Covid.

Prístav v starom meste – Terminál-D

Terminál-D má všetky lode Tallink-Silja. Tallink je v súčasnosti najväčším prevádzkovateľom trajektov v Tallinne a má trajekty smerujúce do Helsínk a Štokholmu z prístavu Old City Harbor.

Ako blízko je Tallinn's Old City Harbour od centra mesta a starého mesta?

Old City Harbour je asi 1 km od starého mesta a centra mesta. Z prístavu Old City Harbour do starého mesta alebo centra mesta sa dostanete pešo za 15-20 minút. Ak máte veľa tašiek alebo sa vám nechce chodiť pešo, k dispozícii sú verejné autobusy, ktoré zastavujú pred každým terminálom. K dispozícii je tiež veľa taxíkov. Tip pre profesionálov: taxi aplikácie ako Bolt a Uber fungujú aj v Tallinne.

Ako ďaleko je Terminál-D od Terminálu-A v Tallinne?

Z terminálu-A do terminálu-D sa dostanete pešo za približne 10 minút.

Ako ďaleko je Old City Harbour od letiska v Talline?

Letisko Tallinn (TLL) je od Old City Harbor vzdialené asi 6 km. Najlepšie je taxík, ale môžete ísť aj priamou električkou z terminálu D na letisko.

V Tallinne, Old City Harbour Terminal-D a Terminal-A sú oba 15-20 minút pešo do centra mesta.
V Tallinne, Old City Harbour Terminal-D a Terminal-A sú oba 15-20 minút pešo do centra mesta.

Prístav Muuga

Tallinn's Muuga Harbour je nákladný prístav, ktorý sa nachádza asi 16 km (10 míľ) od centra Tallinnu. Trajekty do Helsínk (prístav Vuosaari) prevádzkujú Tallink-Silja (Sea Wind) a Eckerö Line (Finbo Cargo). Tieto trajekty sú k dispozícii len pre cestujúcich, ktorí cestujú vozidlami (peší cestujúci nie je povolený). Tieto trajekty často odporúčame cestujúcim s vozidlami alebo vodičom nákladných áut, pretože sa vyhýbajú rušným centrám miest Tallinn a Helsinki.

Prístav Muuga je asi 16 km od centra Tallinnu.
Prístav Muuga je asi 16 km od centra Tallinnu.
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie