Trajekty medzi Nemeckom a Fínskom

Posledná aktualizácia


V súčasnosti existuje jediná pravidelná osobná doprava medzi severným Nemeckom a Fínskom. Trajekt odchádza z Lübecku (Travemünde) a prichádza do Fínska (Helsinki) približne o 29 hodín neskôr. Trajektové spojenie prevádzkuje spoločnosť Finnlines, ktorá prevádzkuje aj množstvo trajektov medzi Nemeckom, Fínskom a Švédskom.

Helsinki Architecture

Podrobnosti o službe

Z Nemecka odchádza trajekt každú noc o 3:00 a do Fínska prichádza nasledujúci deň. V opačnom smere z Fínska do Nemecka trajekt odchádza každý večer o 17:00 a prichádza ďalšiu noc do Lübecku (Travemünde). Táto služba funguje každý deň až na niekoľko výnimiek.

Trasa Odchod Príchod
Lübeck (Travemünde) do Helsínk 3:00 9:00/9:30 (+1 deň)
Helsinki – Lübeck (Travemünde) 17:00 21:30 (+ 1 deň)

Na palube je najpohodlnejšia možnosť rezervovať si kajutu na noci na mori. Tri lode Finnlines (Finnstar, Finnmaid a Finnlady) majú širokú škálu možností ubytovania pre každý rozpočet. Na cestu si môžete rezervovať aj polohovacie kreslo, čo je vo všeobecnosti najlacnejšia možnosť.

Tento trajekt s 29 hodinami nie je ani zďaleka najrýchlejším spojením medzi Fínskom a Nemeckom. Je to však pohodlnejšie, ak cestujete autom. Okrem toho, ak cestujete s množstvom batožiny, tento trajekt je dobrou voľbou, pretože je často lacnejší ako porovnateľný let a môžete si vziať toľko batožiny, koľko by ste chceli, bez toho, aby ste sa museli obávať ďalších poplatkov. Predovšetkým je to pokojný spôsob, ako prejsť Baltské more, ak máte čas stráviť.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie