Nová trasa Stena Line z Hanko do Nynäshamn (Štokholm)

Posledná aktualizácia


Translation missing: sk.img_alt

Začiatkom roku 2022 začala spoločnosť Stena Line novú trasu medzi Hanko, Fínsko a Nynäshamn, Švédsko. Trasa spája hlavné regióny oboch krajín s prístavmi, ktoré nie sú také vyťažené ako v Štokholme a Helsinkách, vďaka čomu je pre vodičov pohodlnejšia.

Na rezerváciu trasy Hanko-Nynäshamn je potrebné vozidlo (alebo motocykel). Trasa začína dennými odchodmi vo večerných hodinách, aj keď v prípade pozitívnej spätnej väzby sme si istí, že Stena Line pridá ďalšie odchody. Keďže táto trasa je zameraná na náklad, odporúčame vám pozrieť si trasy Turku – Štokholm a Helsinki – Štokholm, ak máte záujem o zaujímavejší zážitok pre cestujúcich.

Podrobnosti o výlete

Od jesene 2023 cestu medzi Hanko a Nynäshamn prevádzkujú dve lode: Urd a Stena Gothica. V každom smere je jeden nočný odchod. Cesta trvá pohodlných 12-13 hodín, väčšinou prechádzate cez fínske súostrovie.

Dĺžka výletu 12 hodín
Výletná frekvencia Raz denne (cesta cez noc)
Prevádzkovateľ trajektu Stena Line
Lode Urd a Stena Gothica
M/S Urd - jeden z trajektov na trase z Nynäshamn do Hanko
M/S Urd - jeden z trajektov na trase z Nynäshamn do Hanko

O Hanke

Hankö sa nachádza približne 120 km západne od Helsínk a 150 km východne od Turku. Hanko je na najjužnejšom cípe Fínska. Hanko je malé mesto a je vhodnejšie pre nákladnú dopravu, pretože všetky ostatné trajekty do Fínska zo Švédska prichádzajú do Turku alebo Helsínk, čo sú obe veľké mestá s vysokou premávkou.

O Nynäshamne

Nynäshamn je veľký prístav, ktorý sa nachádza 55 km južne od Štokholmu. Z Nynäshamnu je ľahké ísť ďalej do južného Švédska, Kodane, Göteborgu, Osla atď. Nynäshamn má nákladné trajektové spojenie do Lotyšska, Poľska a Gotlandu.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie