Nočné plavby medzi Helsinkami a Tallinnom

Posledná aktualizácia


Približne 80 km (50 míľ) Baltského mora oddeľuje hlavné mesto Fínska Helsinky od hlavného mesta Estónska Tallinnu. Na prekonanie tejto vzdialenosti sú dve možnosti: lietadlo a trajekt. Keďže cesta na letisko, odbavenie, sedenie na dráhe atď. je spojená s množstvom času navyše, všeobecne sa uznáva, že trajekt je najlepší spôsob dopravy medzi týmito dvoma mestami. Úplné informácie o možnostiach trajektov medzi Helsinkami a Tallinnom nájdete v našom popise, ktorý sme urobili skôr . Tu by sme chceli pokryť možnosti prenocovania medzi Helsinkami a Tallinnom.

Looking onto the city center of Tallinn from its largest passenger port.
Looking onto the city center of Tallinn from its largest passenger port.

Aké sú nočné trajekty medzi Helsinkami a Tallinnom?

Všetci hlavní trajektoví operátori medzi Helsinkami a Tallinnom ponúkajú nočné možnosti na palube. S Tallink-Silja môžete získať noc na palube z Helsínk do Tallinnu az Tallinnu do Helsínk. Viking Line ponúka nočné možnosti na palube iba na trase Helsinki-Tallinn. Eckerö Line ponúka nočnú možnosť na palube na trase z Tallinnu (Muuga) do Helsínk (Vuosaari), ale je k dispozícii iba pre cestujúcich, ktorí cestujú s vozidlom.

Trajekt trvá zvyčajne 2-3 hodiny, tak prečo ísť pomalšie? Viac ako čokoľvek iné sú tieto trajekty určené na premiestnenie, čo znamená, že ich presunú, aby sa pripravili na ďalší deň. V dôsledku toho je cestovné vo všeobecnosti dosť nízke, čo môže prilákať cestovateľov, ktorí si dávajú pozor na rozpočet a chcú prejsť. Ak cez Helsinki alebo Tallinn iba prechádzate, v porovnaní s mestom môže byť lacnejšie už len rezervovať si nocľah na palube. Hotely v Helsinkách môžu ľahko stáť 100 eur, zatiaľ čo noc na palube môže byť len 30 alebo 40 eur.

Okrem toho tí, ktorí cestujú autom alebo nákladom medzi Fínskom a Estónskom dlhšie, môžu využiť možnosť nočnej jazdy ako spôsob osvieženia do nového dňa jazdy. V závislosti od vašich cestovných plánov môže byť nočný trajekt presne to, čo potrebujete.

Poznámka: Ak chcete zostať na lodiach po ich príchode cez noc, musíte si zakúpiť špeciálny nočný lístok. Na FerryScan uvidíte dve možnosti, jednu pre bežný lístok a druhú pre bežný lístok plus noc na palube.

Možnosť 1: Tallink Silja - Star a Tallink Silja Europa

Z Helsínk do Tallinnu odchádza Silja Europa z Helsínk každý deň o 18:30 a do Tallinnu prilieta o 3,5 hodiny neskôr. Máte možnosť zostať na palube cez noc a vyraziť ráno od 8:00. Silja Europa je súčasťou 22-hodinovej plavby Tallink Silja, aj keď je možné si ju rezervovať ako jednosmernú cestu.

V opačnom smere, z Tallinnu do Helsínk, si môžete každú noc rezervovať trajekt Tallink Silja's Star. Čas odchodu Star z Tallinnu je zvyčajne o 20:30 alebo 22:30, pričom do Helsínk priletí o tri hodiny neskôr. Opäť tu máte možnosť zostať na palube aj na noc.

Hľadať výlety tu

Možnosť 2: Viking Line – XPRS

Z Helsínk do Tallinnu je možné s Viking Line rezervovať si noc na palube trajektu XPRS. Vo väčšine nocí odchádza trajekt XPRS z Helsínk o 20:30, do Tallinnu prichádza o 23:00 a cestujúcim umožňuje zostať na palube do 6:00 nasledujúceho rána. Vzhľadom na to, že COVID Viking Line zmenšila svoje trasy Helsinki-Tallinn, je však pravdepodobné, že v budúcnosti zvýšia počet odchodov.

Hľadať výlety tu

Možnosť 3: Finbo Cargo (iba s vozidlom)

So zavedením nákladných (vozových) trajektov medzi Helsinkami (Vuosaari) a Tallinnom (Muuga) je možné rezervovať si cestu cez noc medzi Tallinnom a Helsinkami s Finbo Cargo (časť Eckerö Line). V súčasnosti je možné prenocovať pri odchodoch o 23:30 na každý deň okrem piatku. Na rezerváciu tohto trajektu si musíte vziať so sebou vozidlo (nákladné auto, auto, motocykel atď.). Upozorňujeme, že prístav Vuosaari a prístav Muuga sú vzdialené viac ako 10 km od centier Helsínk a Tallinnu.

Hľadať výlety tu
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie