Najrýchlejší trajekt medzi Nemeckom a Švédskom

Posledná aktualizácia


Existuje mnoho trajektov spájajúcich Nemecko so Švédskom, pričom najobľúbenejšie trasy sú medzi Rostockom a Trelleborgom a Lübeckom a Malmö. Existuje aj dlhšia trasa trajektom z Kielu do Göteborgu. Majte tiež na pamäti, že existuje veľa trajektov spájajúcich Dánsko so Švédskom, ktoré možno tiež zvážiť. V tomto príspevku preskúmame všetky možnosti a rozhodneme sa, ktorý trajekt je najrýchlejší medzi Nemeckom a Švédskom.

Trajektová mapa z Nemecka do Švédska
Trajektová mapa z Nemecka do Švédska

Hlavnými prevádzkovateľmi trajektov medzi Nemeckom a Švédskom sú Stena Line, Finnlines a TT-Line. Zážitky na palube sa môžu značne líšiť v závislosti od konkrétnej trasy, ročného obdobia a plavidla.

Prehľad trajektových trás medzi Nemeckom a Švédskom je uvedený nižšie.

Trasa Popis Informácie o rezervácii
Rostock ↔ Trelleborg Jedna z najobľúbenejších trás medzi Nemeckom a Švédskom. Medzi Stena Line a TT-Line je veľa spojov cez deň aj v noci. Kliknite pre informácie o rezervácii
Kiel ↔ Göteborg Výklenková cesta spájajúca Kiel s druhým najväčším mestom Švédska. Stena Line obsluhuje túto trasu denným nočným trajektom. Počas špičiek môže byť na trasu pridaný druhý trajekt, ktorý poskytuje dva odchody denne v každom smere. Kliknite pre informácie o rezervácii
Lübeck ↔ Malmö Finnlines spája Lübeck (prístav Travemünde) s Malmö s 2-3 odchodmi denne v každom smere. Táto trasa je veľmi zameraná na vodičov nákladnej dopravy a kamiónov, hoci vítaní sú aj pravidelní cestujúci. Malmö sa nachádza na druhej strane mosta Oresund od Kodane. Kliknite pre informácie o rezervácii
Lübeck ↔ Trelleborg Obsluhuje TT-Line s niekoľkými odchodmi denne. Kliknite pre informácie o rezervácii

Najrýchlejší trajekt z Nemecka do Švédska: Rostock-Trelleborg

Najrýchlejší trajekt medzi Nemeckom a Švédskom je momentálne z Rostocku do Trelleborgu. Dvaja operátori trajektov, Stena Line a TT-Line, ponúkajú viac odchodov každý deň. Keďže trvanie je len 6-7 hodín, ide jednoznačne o najrýchlejšie trajektové spojenie medzi Nemeckom a Švédskom. Ak cestujete trajektom cez noc, zvážte jednu z ďalších možností uvedených nižšie, pretože môže byť pohodlnejšie ísť trochu dlhším trajektom, aby ste sa mohli celú noc vyspať.

Trvanie 6-7 hodín
Plavby za deň 5+
Prístav v Rostocku Trajektový terminál Rostock
Prístav v Trelleborgu Trajektový terminál Trelleborg
Mapa trasy trajektu z Rostocku do Trelleborgu
Mapa trasy trajektu z Rostocku do Trelleborgu

Možnosť 1: Stena Line

Obslúžiť vás budú trajekty Mecklenburg-Vorpommern a Skane. Do prístavu Rostock sa dostanete verejnou dopravou pomerne jednoducho. Prístav Trelleborg sa nachádza v pešej vzdialenosti od centra mesta.

Možnosť 2: TT-Line

TT-Line tiež prevádzkuje rovnakú trasu medzi Rostockom a Trelleborgom, niekedy v spolupráci so Stena Line.

Alternatívna možnosť: Kiel do Göteborgu

Mapa trasy trajektu z Kielu do Göteborgu
Mapa trasy trajektu z Kielu do Göteborgu

Dlhší alternatívny trajekt je medzi Kielom a Göteborgom. Tento trajekt môže byť výhodný, ak chcete ísť do Göteborgu, alebo ak si chcete vziať dlhší trajekt, aby ste sa mohli celú noc vyspať. Trajekt prevádzkuje spoločnosť Stena Line a trvá viac ako 14 hodín. Trajekt odchádza z terminálu Schwedenkai v Kieli a prichádza do terminálu Tysklandterminalen v Göteborgu.

Trvanie 14 hodín 30 minút
Plavby za deň 1-2
Prístav v Kieli Terminál trajektov Kiel Schwedenkai
Prístav v Göteborgu Trajektový terminál Göteborg Tysklandterminalen

Alternatívna možnosť: Lübeck/Travemünde do Malmö

Trajektová mapa z Lübecku do Malmö
Trajektová mapa z Lübecku do Malmö

Dobrá alternatíva k trajektu Rostock-Trelleborg je medzi Lübeckom a Malmö. Trajekt trvá 9 až 10 hodín, vďaka čomu máte viac času na spánok. Malmö sa tiež nachádza na druhej strane mosta Oresund z Kodane, takže sa do Kodane ľahko dostanete z Malmö. Trajekt prevádzkuje spoločnosť Finnlines a má 2-3 odchody denne.

Trvanie 9-10 hodín
Plavby za deň 2-3
Prístav v Lübecku Prístav Lübeck (Travemünde), terminál Skandinavienkai
Prístav v Malmö prístav Malmö

Alternatívna možnosť: Lübeck/Travemünde do Trelleborgu

Mapa trasy trajektu z Lübecku do Trelleborgu
Mapa trasy trajektu z Lübecku do Trelleborgu

Posledná možnosť je medzi Lübeckom a Trelleborgom. Tento trajekt prevádzkuje TT-Line a trvá 9-10 hodín. Za deň sú 2-3 odchody. Tento trajekt je veľmi podobný trajektu Lübeck-Malmö, okrem toho, že prichádza do Trelleborgu namiesto Malmö.

Trvanie 9-10 hodín
Plavby za deň 2-3
Prístav v Lübecku Prístav Lübeck (Travemünde), terminál Skandinavienkai
Prístav v Trelleborgu Trajektový terminál Trelleborg
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie