Najrýchlejší trajekt medzi Fínskom a Švédskom

Posledná aktualizácia


Z Fínska do Švédska existujú tri rýchle trajektové trasy. Najrýchlejšia trajektová trasa z Fínska do Švédska je medzi mestami Vaasa a Umeå, aj keď to platí len vtedy, ak neprechádzate Štokholmom. Ďalšie možnosti zahŕňajú trasy medzi Turku - Åland - Štokholm a Helsinki - Åland - Štokholm. Z hľadiska rýchlosti odporúčame trasu Turku - Åland - Štokholm, ktorá má viac operátorov a plavieb denne. Všimnite si, že technicky trajekty z Åland do Štokholmu sú najrýchlejšie, ale pre väčšinu cestujúcich nie sú relevantné, pretože väčšina cestujúcich nezačína ani nekončí svoju cestu na ostrovoch Åland. V tomto článku preskúmame najrýchlejšie trajekty z pevninského Fínska do pevninského Švédska.

Mapa trajektových trás medzi Fínskom a Švédskom
Mapa trajektových trás medzi Fínskom a Švédskom

Prehľad najrýchlejších trajektových trás medzi Fínskom a Švédskom je uvedený nižšie.

Trasa Popis Informácie o rezervácii
Vaasa ↔ Umeå Najrýchlejšia trasa medzi Fínskom a Švédskom, ale nemusí byť najpohodlnejšia. Vzhľadom na polohu týchto miest je táto trasa relevantná len pre tých, ktorí cestujú do/zo severného Švédska a Nórska. Kliknite pre informácie o rezervácii
Turku ↔ Štokholm Trajektová trasa medzi Turku a Štokholmom je najrýchlejšia medzi pevninským Fínskom a pevninským Švédskom. S trvaním 10-12 hodín túto trasu prevádzkujú spoločnosti Viking Line, Tallink-Silja a Finnlines. Vzhľadom na počet dostupných trajektov je to pre väčšinu ľudí cestujúcich medzi Fínskom a Švédskom najpohodlnejšia a najrýchlejšia trasa. Kliknite pre informácie o rezervácii
Helsinki ↔ Štokholm Poslednou a poslednou trajektovou trasou z pevninského Fínska do Švédska sú trajekty medzi Helsinkami a Štokholmom. Táto trasa je dlhšia, trvá 17 až 18 hodín, je však najvhodnejšia pre tých, ktorí cestujú z hlavného mesta Fínska do hlavného mesta Švédska. Túto trasu prevádzkujú spoločnosti Viking Line a Tallink-Silja, pričom každý operátor má zvyčajne jeden odlet každý deň. Kliknite pre informácie o rezervácii

Najrýchlejší trajekt z Fínska do Švédska: Vaasa - Umeå

Najrýchlejšia trasa trajektu z Fínska do Švédska je medzi mestami Vaasa a Umeå, ktorú prevádzkuje spoločnosť Wasaline. Trajekt prekoná Botnický záliv len za 3,5 alebo 4 hodiny v relatívnom pohodlí. Nestojí za to, že tento trajekt je technicky najkratší, ale je relevantný len pre tých, ktorí cestujú do/zo severného Švédska a Nórska. Vo všetkých ostatných prípadoch je takmer vždy lepšou možnosťou využiť trajekt z Turku do Štokholmu alebo Helsínk do Štokholmu.

Trvanie 3,5 hodiny
Plavby za deň 2+
Prístav vo Vaase Prístav Vaasa
Prístav v Umeå Prístav Umeå

Iná možnosť trajektu: Turku - Alandy - Štokholm

Pri jazde autom je trajektová trasa medzi Turku a Štokholmom (s krátkou zastávkou na Ålandoch) najrýchlejšia medzi pevninským Fínskom a pevninským Švédskom. S trvaním 10-12 hodín túto trasu prevádzkujú spoločnosti Viking Line, Tallink-Silja a Finnlines. Vzhľadom na počet dostupných trajektov je to pre väčšinu ľudí cestujúcich medzi Fínskom a Švédskom najpohodlnejšia a najrýchlejšia trasa. Okrem toho má táto trasa minimálne dve plavby cez noc denne, čo je veľmi užitočné pre tých, ktorí chcú ušetriť na nákladoch na ubytovanie.

Trvanie 10-12 hodín
Plavby za deň 5+
Prístav v Turku Prístav Turku - Hlavný prístav v Turku pre Viking Line a Tallink Silja – nachádza sa neďaleko centra mesta Turku.

Prístav Turku (Naantali). - Nachádza sa 10 km západne od Turku a je to hlavný prístav pre Finnlines, s trajektami premávajúcimi do Kapellskär vo Švédsku cez Alandské ostrovy.
Prístav v Štokholme Prístav Štokholm (Stadsgården). - Prístav v centre mesta pre trajekty Viking Line s odletom z Turku.

Prístav Štokholm (Kapellskär). - Nachádza sa 90 km severne od Štokholmu a je to prístav pre trajekty Tallink Silja s odletom z Turku a pre trajekty Finnlines s odletom z Naantali.
Trajekt Silja Symphony premáva do Helsínk, jeden z hlavných trajektov premávajúcich medzi Helsinkami a Štokholmom
Trajekt Silja Symphony premáva do Helsínk, jeden z hlavných trajektov premávajúcich medzi Helsinkami a Štokholmom

Iná možnosť trajektu z Fínska do Švédska: Helsinki - Štokholm

Poslednou a poslednou trajektovou trasou z pevninského Fínska do Švédska sú trajekty medzi Helsinkami a Štokholmom. Táto trasa je dlhšia, trvá 17 až 18 hodín, je však najvhodnejšia pre tých, ktorí cestujú z hlavného mesta Fínska do hlavného mesta Švédska. Túto trasu prevádzkujú spoločnosti Viking Line a Tallink-Silja, pričom každý operátor má zvyčajne jeden odlet každý deň. Z hľadiska rýchlosti je najrýchlejšia trajektová trasa z Turku do Štokholmu.

Trvanie 17-18 hodín
2+
Prístav v Helsinkách Prístav Helsinki (Katajanokka) - Prístav v centre mesta, ktorý Viking Line používa na trajekty do Štokholmu a Tallinnu.

Prístav Helsinki (South Harbour Olympia Terminal). - Prístav v centre mesta, ktorý Tallink Silja používa iba na trajekty do Štokholmu.
Prístav v Štokholme Prístav Štokholm (Stadsgården). - Prístav v centre mesta pre trajekty Viking Line do Turku, Tallinnu a Helsínk.

Prístav Štokholm (Värtahamnen). - Nachádza sa trochu ďalej od centra mesta a je to prístav pre trajekty Tallink Silja na Alandy a Helsinki.

Často kladené otázky

Je možné dostať sa z Helsínk do Štokholmu trajektom?

Áno, medzi hlavnými mestami Fínska a Švédska premávajú dva trajekty denne s krátkou zastávkou na Alandských ostrovoch. Môžete tiež zvážiť cestu z Turku do Štokholmu, ak hľadáte o niečo rýchlejšiu možnosť.

Ako sa rýchlo dostať z Fínska do Štokholmu trajektom?

Najrýchlejšia trasa spájajúca pevninské Fínsko s hlavným mestom Švédska je z Turku cez ostrovy Åland. Viking Line a Tallink Silja prevádzkujú na tejto trase niekoľko trajektov denne.

Akí sú hlavní prevádzkovatelia trajektov medzi Fínskom a Švédskom?

Najväčšie osobné lode v Baltskom mori sa plavia medzi Fínskom a Švédskom. V tomto smere vedú Viking Line a Tallink Silja, ale aj Finnlines má v súčasnosti dobrú ponuku medzi Naantali a Kapellskär.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie