Najrýchlejší trajekt z Turku do Štokholmu

Posledná aktualizácia


Turku a švédske hlavné mesto Štokholm oddeľuje len asi 250 km Baltského mora. Takmer po celej vzdialenosti medzi týmito dvoma mestami sa rozprestiera veľké súostrovie, na ktorom sa nachádzajú Alandské ostrovy. Trajekt medzi Turku a Štokholm je úžasný výlet, pretože súostrovie je jednou z najkrajších oblastí Baltského mora. Cesta trajektom má zmysel aj pre vodičov idúcich medzi Fínskom a Švédskom, pretože výrazne šetrí čas. Z Turku môžete ísť spať a prebudiť sa v Štokholme, zatiaľ čo jazda okolo Botnického zálivu je približne 1800 km.

Turku a Štokholm oddeľuje 250 km súostrovia.
Turku a Štokholm oddeľuje 250 km súostrovia.

Približne o hodinu sú najrýchlejšie odlety Finnlines dvakrát denne medzi Naantali (Turku) a Kapellskär (Štokholm). To, čo je najrýchlejšie, sa samozrejme líši pre peších pasažierov a pre cestujúcich s vozidlami. Ak sa pokúšate ísť do centra Štokholmu bez vozidla, má zmysel navštíviť Viking Line alebo Tallink Silja. Ak však vašou konečnou destináciou nie je centrum Štokholmu, môže byť zmysluplnejšie ísť s Finnlines, pretože nakladanie/vykladanie zo Štokholmu nebude problém vzhľadom na polohu prístavu mimo centra.

Prístavy v Štokholme

Štokholm má najmenej päť rôznych osobných prístavov pre trajektovú dopravu. Pre osobné trajektové trasy medzi Turku a Štokholmom sa v súčasnosti používajú iba tri. Trochu severnejšie od samotného Štokholmu je Kapellskär, ktorý využíva Finnlines. Vo vnútri mesta máte tiež Stadsgården, ktorý používa Viking Line a Värtahamnen, ktorý používa Tallink-Silja.

Prístavy Turku

Samotné Turku má jeden prístav pre osobnú trajektovú dopravu, avšak do neďalekého mesta Naantali, vzdialeného len 14 km, premáva aj trajektová doprava. Na FerryScan pridávame Naantali do vyhľadávaní pre Turku, pretože je v podstate spojené s Turku, s pravidelnými autobusovými spojmi do centra mesta.

Možnosť 1: Finnlines - Finnswan + Finnfellow

Operátor Logo Finnlines
Trvanie 8-9 hodín
Odchody za deň 2
Prístav Turku Naantali
Štokholmský prístav Kapellskär
Zastávky Långnäs (Åland)

Finnlines má dvakrát denne trasu medzi Turku a Štokholmom cez Alandy. Ich lode Finnswan a Finnfellow opúšťajú Kapellskär v Štokholme a zastavujú sa v Långnäs (Åland) a potom pokračujú do Naantali (Turku). Túto trasu nie je možné rezervovať, pokiaľ necestujete autom, motocyklom alebo bicyklom. Prístav Kapellskär je pomerne ďaleko od Štokholmu, pomáha však vyhnúť sa akejkoľvek premávke zo samotného mesta.

Možnosť 2: Viking Line - Amorella + Viking Grace

Operátor Logo Viking Line
Trvanie 10-11 hodín
Odchody za deň 2
Prístav Turku Prístav Turku
Štokholmský prístav Stadsgården
Zastávky Mariehamn/Långnäs (Åland, používa Långnäs v noci)

Viking Line má tiež dvakrát denne osobnú trajektovú dopravu medzi Turku a Štokholmom. Trvá o niečo dlhšie ako služba Finnlines, je však o niečo pohodlnejšia pre peších cestujúcich, pretože prístav Stadsgården v Štokholme je veľmi blízko centra. Pre vodičov je to naopak, pretože pri odchode s vozidlami musia čeliť premávke zo Štokholmu.

Možnosť 3: Tallink Silja - Galaxy + Baltic Princess

Operátor Logo Tallink Silja
Trvanie 10-11 hodín
Odchody za deň 2
Prístav Turku Prístav Turku
Štokholmský prístav Värtahamnen
Zastávky Mariehamn/Långnäs (Åland, používa Långnäs v noci)

Linka Tallink-Silja medzi Turku a Štokholmom je veľmi podobná linke Viking Line. Trvá 10-11 hodín, zastaví sa na Ålandoch a má dva odlety každý deň v oboch smeroch. Tallink Silja na to používa prístav Värtahamnen v Štokholme, ktorý nie je taký pohodlný ako Stadsgården, ale nie je ani zlý.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie