Kontrolný zoznam batožiny na trajekt

Posledná aktualizácia


Chcete vedieť, čo si zbaliť pred nástupom na trajekt? Tu je kontrolný zoznam FerryScan. Pred cestou trajektom si treba priniesť niekoľko dôležitých vecí. Prevedieme vás tým, čo si zapamätať:

1) Prineste si cestovný pas alebo platný cestovný doklad, ako je vodičský preukaz alebo občiansky preukaz. Uistite sa, že máte pripravené príslušné víza (možno budete musieť ísť na veľvyslanectvo).

COVID-19 stále spôsobuje veľa obmedzení. Uistite sa, že máte pripravené všetky testy alebo dokumenty, aby ste mohli vstúpiť bez problémov.

2) Prineste si na cestu vhodnú menu. Váš operátor vám povie, aké platby sú akceptované, ale vo všeobecnosti sú akceptované karty Visa, Mastercard a mena krajiny odletu a príchodu. Niekedy si dokonca môžete vymeniť meny na lodi, ale nemusí to byť najlepší výmenný kurz.


  • Odporúčame 50 € na cestujúceho, aby ste sa mohli najesť chutného bufetu formou all you can eat, kúpiť si alkohol alebo cigarety bez cla, ak si tak doprajete, a kúpiť si veci, ktoré zabudnete v lodnom obchode. Už som zabudol otvárače na fľaše a zubnú pastu, ale často majú oveľa viac pre vaše pohodlie. Uvedomte si, že tieto položky sú drahšie na trajekte, takže ak si ho môžete kúpiť vopred, ušetríte nejaké peniaze

3) Ak idete autom, prineste si evidenčné číslo vozidla a vodičský preukaz a nezabudnite na medzinárodný vodičský preukaz pre prípad, že by ste na svojej ďalšej ceste stretli políciu. Niektoré krajiny môžu vyžadovať colnú zálohu, ktorá môže byť dosť veľká, takže nezabudnite skontrolovať hraničné postupy pre krajinu, do ktorej vstupujete. Tiež sa uistite, že v cieľovej krajine máte zákonné právo šoférovať!

4) Nezabudnite, že budete musieť spať! Je pravdepodobné, že keď dorazíte, budete mať veľmi dlhý deň na prezeranie pamiatok, takže sa uistite, že ste pripravení spať. Odporučil by som štuple do uší pre všetkých prehnane opitých susedov a masku na oči, ak máte chatku s oknom. Ak sa veci zhoršia, zdvorilo sa opýtajte svojho suseda, či môže párty niekde inde, alebo do toho zapojiť personál lode.


Vytvoriť zoznam!

Náš zoznam obsahuje:

Zubná pasta Pas
Zubná kefka Fotokópie pasu a víz v prípade straty pasu
Šampón V prípade potreby vodičský preukaz s IDP (medzinárodný vodičský preukaz).
Kondicionér na vlasy Debetná karta (zavolať banku pred cestou do zahraničia)
Fén Hotovosť - eurá alebo miestna mena
Mydlo alebo umývanie tela Oblečenie
Štuple do uší Voda (alebo peniaze za vodu)
Maska na oči Jedlo (alebo peniaze na jedlo)
Zábava – Knihy, iPad, Laptop, Hudba alebo Podcasty Vytlačené lístky + informácie o ďalšej ceste pre jednoduché prekročenie hraníc

Uchovajte si kontaktné číslo poskytovateľa trajektov vytlačené na lístku alebo FerryScan vo svojom telefóne/peňaženke pre otázky na poslednú chvíľu!

Dúfame, že vám to pomôže zapamätať si dôležité položky, na ktoré by ste inak možno zabudli. Nezabudnite sa vrátiť na túto stránku, aby ste sa uistili, že ste nezabudli na základy, a ak sme na niečo zabudli, dajte nám vedieť na adrese [email protected].

Ďakujem a šťastnú plavbu!

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie