Rýchle testovanie antigénu Covid na palube trajektu Tallink-Silja

Posledná aktualizácia


Vedeli ste, že na mnohých trajektoch Tallink-Silja je možné vykonať rýchly test antigénu na covid, ktorý je platný pre vstup do Fínska? Od decembra 2021 sa na vstup do Fínska vyžaduje negatívny antigén, a to aj napriek vášmu stavu očkovania. Ak máte nabitý program, hľadanie antigénového testu v Tallinne môže byť dosť nepríjemné1 a je oveľa pohodlnejšie mať to na vašej ceste do Helsínk na palube trajektu.

Palubné testovanie je k dispozícii pri väčšine odchodov trajektov z Helsínk do Tallinnu
Palubné testovanie je k dispozícii pri väčšine odchodov trajektov z Helsínk do Tallinnu

Ako získať antigén alebo test PCR v Tallinne?

Ak sa chystáte ísť trajektom do Fínska, 100% odporúčame vykonať test na palube trajektu. Cena je 39 eur (v hotovosti alebo kartou), splatná na samotnom trajekte alebo zakúpená vopred. Antigénový test je tiež možné vykonať v prístave Tallinn, aj keď sa to úplne neodporúča, pretože musíte prísť skôr a počkať na výsledky. Ak pôjdete trajektom, aj tak tam musíte čakať 2-3 hodiny a nemusíte zísť z cesty.

Na nedávnej ceste na palube trajektu Tallink-Silja's Star sme dostali na palube antigénový test a tu dokumentujeme naše skúsenosti.

 1. Choďte k infopultu na trajekte, zvyčajne sa nachádza na hlavnej palube. Na trajekte Tallink’s Star sa nachádza na palube 7. Požiadajte o zaplatenie testu na antigén covid. Budete musieť zaplatiť 39 eur a dostanete potvrdenie o platbe.
 2. Choďte do provizórneho laboratória na palube a dajte tamojším pracovníkom potvrdenie o zaplatení. Laboratórium funguje pri každej plavbe trajektom len v určitých časoch, preto si ich overte.
  Základné, ale efektívne palubné laboratórium.
  Základné, ale efektívne palubné laboratórium.
 3. Poskytnú vám malý biely papier, kde napíšete svoje kontaktné údaje. Certifikát si môžete vybrať v papierovej alebo elektronickej kópii. V tejto chvíli budete musieť predložiť platný doklad totožnosti.
  Niekoľko pokynov pre palubné laboratórium na testovanie covidov s Tallink-Silja.
  Niekoľko pokynov pre palubné laboratórium na testovanie covidov s Tallink-Silja.
 4. Počkajte, kým vám zavolajú a odoberú vám vzorku z nosa.
 5. Vráťte sa približne o 45 minút a získajte výsledok testu.

Výsledok testu je platný na to, aby ste sa dostali do Fínska (za predpokladu, že výsledok je negatívny!). Ak máte pozitívny výsledok covid, nevieme, čo sa s vami stane.

Výsledok rýchleho testu na antigén z paluby trajektu Tallink-Silja.
Výsledok rýchleho testu na antigén z paluby trajektu Tallink-Silja.

1: V Tallinne sme mali hrozný čas, keď sme si objednali testy PCR na covid od spoločnosti Confido, pretože:

 • Väčšina ich laboratórií bola v tomto čase plná a vy ste si museli rezervovať konkrétny čas na konkrétnom mieste v Tallinne
 • Boli nám sľúbené výsledky do 24 hodín, no tie sa dostavili až potom
 • Ich podpora vám nepošle e-mail späť
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie